Haber

Gediz Spor Müsabakalarında Yaz Kur’an Kursu Kız Öğrenciler Arasında Yapıldı

Kütahya’nın Gediz ilçesinde kız öğrenciler Yaz Kur’an-ı Kerim Kursları ortasında voleybol turnuvası ve koşu müsabakası düzenlendi.

Gediz Müftülüğü Kız Gençlik Koordinatörü Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen voleybol turnuvası SporSalonunda yapıldı.

Voleybol turnuvasında 3 takım mücadele etti. Zorlu karşılaşmaların ardından Fırdan Köyü Kur’an Kursu kızları şampiyon, Kurtuluş İlkokulu kızları ikinci, Ulu Cami Yaz Kur’an Kursu kızları ise üçüncü oldu.

Ergenekon Mahallesi’ndeki arazide yapılan koşu yarışlarında TOKİ Yaz Kur’an Kursu öğrencisi Elif Nida Aymaz birinci, Kavaklı Yaz Kur’an kursu öğrencisi Medine Sultan Birol ikinci, Sandıklı Yaz Kur’an Kursu öğrencisi Zeynep Okuklu üçüncü oldu. .

tutulmuş spor Gediz Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne müsabakalara katkılarından dolayı teşekkür eden İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, “Yaz Kur’an kurslarımıza gelen kız öğrencilerimiz için dini eğitimin yanı sıra spor faaliyetlerine de önem veriyoruz. Bu turnuvayı öğrencilerimiz için düzenledik. Gençlik Koordinatörlüğümüz ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile kız öğrencilerimiz güzel bir heyecan yaşadılar.Gençlik Koordinatörlüğü grubumuz İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Muhammet Keskin ve grubuna teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan, turnuvanın hazırlanmasında emeği geçen din görevlilerimiz ve öğrencilerimiz.” – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu