Haber

İsrail bombardımanında öldürülen çocukların bacaklarındaki detay şok etti

Tüm dünyanın dehşetle izlediği Gazze’ye yönelik saldırılar artarken, ölü sayısı da her geçen dakika katlanarak artıyor… ABD merkezli medya kuruluşu CNN, Mescid-i Aksa Şehitler Hastanesi’ne giderek an be an paylaşım yaptı. bölgede neler oluyordu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde ölenler arasında çok sayıda çocuğun da olduğu görülüyor.

Sivil toplum kuruluşu Save The Children dün İsrail saldırılarında hayatını kaybedenler arasında çok sayıda çocuğun bulunduğunu açıklarken, CNN’in hastanede yakaladığı kan dondurucu sahneler dikkat çekti. Hastane morguna getirilip yerde bekletilen çocukların cansız bedenleriyle ilgili bir detay dikkat çekti.

Çocukların isimlerinin kol ve bacaklarına yazıldığı görüldü. Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi Acil Servis Sorumlusu Dr., çocukların isimlerinin üzerlerine siyah mürekkeple yazıldığını söyledi. Abdulrahman El-Mesri yaşananları anlattı. El-Mesri, “Bize gelen bazı vakalarda çocukların bacaklarına ve göğüslerine ebeveynlerinin isimlerini yazdıklarını fark ettik. Ebeveynler, çocuklarının başına bir şey gelmesinden korktular ve bunu onları teşhis etmek için yaptılar.”

“HASTANEYE GETİRİLEN ÇOCUKLARDA TEŞHİS KONUSU MÜMKÜN DEĞİL”

Dr. El-Mesri, “Bu, çocuklarının her an yaralanmasından veya ölmesinden endişe duydukları anlamına geliyor” dedi. Tabip, “Bugün fark ettiğimiz şey, birçok ebeveynin, hava saldırıları sonrasında veya kaybolmaları durumunda çocuklarının kimliğini belirlemek için çocuklarının isimlerini bacaklarına yazmalarıdır. Bu, Gazze’de yeni başlayan bir olgudur.” dedi.

kurtun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu